ادامه مطلب...📣📣📣 توجه مهم 📣📣📣

 

 با توجه به درخواست های مکرر و استقبال دانش آموزان و مدارس و همچنین تاخیر در رسیدن پوستر جشنواره به مدارس سراسر کشور تخفیف ثبت نام در جشنواره تا 3 دی ماه 1397 تمدید می گردد.

🌸با آرزوی موفقیت برای تمام دانش آموزان کشورمان در بزرگترین رویداد دانش آموزی کشور
#جشنواره_ملی_ابن_سینا

 

 

 

 

ادامه مطلب...جناب آقای دکتر گلشن مهرجردی رئیس کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا ، پس از برگزاری موفق سومین دوره و آموزش های علمی و پژوهشی ارائه شده در دوره های قبل ، این دوره از جشنواره نیز با سطح کیفی قابل قبولی در حال برنامه ریزی است.

در همین راستا و با توجه به ارتقاء سطح علمی جشنواره و بهره مندی از شخصیت های علمی با تجربه در حوزه پژوهش های دانش آموزی ، جناب آقای دکتر گلشن مهرجردی به عنوان ریاست کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا منصوب گردید.

امید است با حضور شخصیت های برجسته و با تجربه علمی در برنامه های مختلف جشنواره ، فرصتی در جهت ارتقای سطح علمی دانش آموزان سراسر کشور فراهم گردد.

ادامه مطلب...از برگزیدگان نهایی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا تقدیر به عمل آمد:
دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در پردیس دانشگاه تهران برگزار گردید که منتخبین نهایی این جشنواره امروز توانستند طی مراسمی دیپلم افتخار خود را ازدفتر نمایندگی فدراسیون جهانی در جمهوری اسلامی ایران دریافت نمایند.
این جشنواره ملی با مشارکت 25 استان و باهدف ترویج روحیه و فرهنگ پژوهش در دانش آموزان، آشناسازی دانش آموزان با فضای کسب و کار و روش های کاربردی ساختن علوم مختلف،ارتقاء سواد اقتصادی در دانش آموزان و آشنا ساختن آنها با اقتصاد دانش بنیان، ارتقا علمی دانش آموزان در مدارس سراسر کشور به عنوان نیروهای بالقوه علمی و مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در زمینه تحقیق و پژوهش برگزار گردید.

امید داریم با تلاش و پشتکار فراوان شاهد موفقیت های بیشتر از نوجوانان و جوانان نوآور این مرز و بوم باشیم.

لینک خبر : https://goo.gl/AbKxnd

ادامه مطلب...

تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران به المپیاد جهانی اختراعات جوانان کره جنوبی در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی، 12 جایزه این رقابت ها را کسب کرد.در پایان این رقابت ها که شب گذشته (یکشنبه) پایان یافت تیم ایران در بخش دانش آموزی یک مدال طلا، سه نقره، سه برنز و دو جایزه ویژه و در بخش دانشجویی هم یک مدال نقره و دو مدال برنز را کسب کرد.

در بخش دانش آموزی این رقابت ها نسترن نصریان نشان طلا و جایزه ویژه انجمن زنان کارآفرین جهان، محمد پارسا قاسمی و علیرضا هاشمی هر دو مدال نقره و 'یاسمن حسینی و ترنج عباسی' نیز به صورت مشترک مدال برنز این رقابت ها را کسب کردند.

همچنین در این بخش 'کیمیا گل پرور و یلدا سواری' به صورت مشترک، 'صبا غلامی و دیانا پرچمی' به صورت مشترک و سجاد احمدی هم به صورت انفرادی مدال برنز این رقابت ها را کسب کردند.

در بخش دانشگاهی نیز محمد رضا مجیدی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش نوآوری های حوزه سلامت حایز مدال نقره شد.

همچنین علی کشاورز باقری دانشجوی دکترای پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و احمد روستا نیز توانستند در بخش دانشجویی مدال برنز این رقابت ها را از آن خود کنند.

اعضای تیم دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران از میان برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به عنوان بزرگترین رویداد دانش آموزی کشور با حضور پنج هزار و 200 دانش آموز از 31 استان انتخاب و به این رقابت ها اعزام شده بودند.

این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و از 19 تا 21 مرداد ماه 97 در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد.

 

لینک خبر :  https://goo.gl/qTY9Wk

ادامه مطلب...ارومیه(پانا)- فاطمه پور حسن " دانش آموز آموزشگاه فرزانگان شهید اکبر همتی شهرستان خوی در جشنواره بین المللی ابن سینا که در کشور کره جنوبی برگزار شد موفق به کسب مدال طلا شد.

فاطمه پور حسن دانش آموز آموزشگاه فرزانگان شهید اکبر همتی شهرستان خوی در جشنواره بین المللی ابن سینا در در گرایش نجوم که در کشور کره جنوبی برگزار شد موفق به کسب مدال طلا شد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش خوی در مراسم تقدیر از این دانش آموز اظهار داشت : حضور دانش آموزان در رقابت های علمی اقدام ارزشمندی است که در این مسیر سه عامل خانواده ها، دانش آموزان و مدارس تاثیر گذاری بیشتری دارند، خانواده ها و مدارس با پشتیبانی و همراهی کردن دانش آموزان نقش پررنگی در موفقیت های آنان دارند و دانش آموزان هم با تلاش و پشتکار خود خالق این موفقیت ها می باشند.

مدیر آموزش و پرورش خوی موفقیت دانش آموزان خلاق و پژوهنده را مایه افتخار و مباهات مجموعه آموزش و پرورش خوی و موجب سربلندی و امید به آینده عنوان نمود و بر حمایت های لازم در مراحل مختلف تحصیلی از آنان تأکید کرد.

محمود شرفی خطاب به دانش آموزان آموزشگاه فرزانگان شهید اکبر همتی گفت : از دانش آموزان این آموزشگاه انتظاری جز این نداریم و امید است در آینده نزدیک شاهد موفقیت و کسب رتبه های بیشتر از سوی دانش آموزان باشیم.

وی افزود: نخبگان سرمایه های ارزشمند انسانی هستند که باید در ارتقاء فرهنگ جامعه نقش کلیدی خود را ایفاء کنند.

گفتنی است اعضای تیم دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران از میان برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به عنوان بزرگترین رویداد دانش آموزی کشور با حضور پنج هزار و 200 دانش آموز از 31 استان انتخاب و به این رقابت ها اعزام شده بودند.

این مسابقات در گروه سنی 14 تا 23 سال و از 24 مهرماه تا 2 آبان ماه 97 در شهر دایجئون کره جنوبی با حضور 34 کشور از سراسر دنیا برگزار شد

لینک خبر : http://pana.ir/news/866725

همدان (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از کسب رتبه دوم کشور در جشنواره ملی ابن سینا توسط دانش آموزان ملایر خبر داد. ادامه مطلب...

 

محمد پورداود گفت: دانش آموزان دبیرستان محمد ملایری شهرستان ملایر در جشنواره ملی ابن سینا در رشته شیمی حائز رتبه دوم کشور شدند.

پورداود افزود: این دانش آموزان ضمن کسب رتبه کشوری، به مسابقات بین‌المللی که به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد، راه یافتند.

گفتنی است جشنواره ملی ابن سینا با حضور 110 تیم سه نفره از سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

 

 

لینک خبر : http://pana.ir/news/825810

ادامه مطلب...

پیرو همکاری مشترک دبیرخانه کشوری پژوهش های دانش آموزی (جشنواره جابربن حیان) و جشنواره ابن سینا امکان حضور دانش آموزان ابتدایی در جشنواره ابن سینا فراهم گردید ✅ ثبت نام  از 21آبان آغاز شده و تا 4 بهمن ماه ٩۶ ادامه می یابد
اطلاعات و ثبت نام در سایت 👇 http://ebnesinafestival.com محورهایی که دانش آموزان ابتدایی میتوانند در جشنواره ابن سینا  شرکت کنند:
✅اختراعات
✅سمینار علمی
✅فیلم کوتاه و انیمیشن
✅ ماراتون محتوای دیجیتال
🔔ضمنا برای دانش آموزانی که در بازه  زمانی اول ثبت نام تا 25 آذر ماه ثبت نام نمایند،تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است...

ادامه مطلب...

 

 

راهنمای ثبت نام به صورت مدرسه محور و دانش آموز محور منتشر شد در صورتی که پس از مطالعه ی راهنما ابهامی دارید با دبیرخانه در ارتباط باشید.

ادامه مطلب...

 

سومین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا پس از برگزاری موفق و حضور 5200 دانش آموز از 830 مدرسه و پژوهشسرا از سراسر کشور و حمایت 34 مرکز علمی و رسانه ای در سومین دوره، همانند وزارت آموزش و پرورش ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فدراسیون جهانی مخترعین در نظر دارد چهارمین دوره خود را در 12 و 13 اردیبهشت 1398 برگزار نماید .

این جشنواره در 7 محور کلی شامل: ماراتون استارتاپی دانش آموزی ، نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانش آموزی، المپیاد علوم نوجوانان در 3 گرایش علوم پایه، سمینارهای علمی در 9 رشته، فیلم کوتاه و انیمیشن، ماراتون  محتوای دیجیتال و ماراتون برنامه نویسی و همچنین نمایشگاه جانبی و کارگاه های تخصصی ویژه دانش آموزان، والدین، مدیران مدارس و مربیان پژوهشی برگزار می شود.

در همین راستا پوستر چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا رونمایی شد.

فایل با کیفیت پوستر جهت چاپ پیوست شده است.

 

ادامه مطلب...

تهران (پانا) - دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا از آغاز ثبت‌نام جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا، مهدی رشیدی جهان دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا گفت: با توجه به برگزاری موفق جشنواره در دوره سوم که با حمایت معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور 830 مدرسه و پژوهشسرا از سراسر کشور، برآن هستیم تا همانند دوره گذشته جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا را برای ایجاد بستری مناسب برای پرورش خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف برگزار کنیم.

او افزود: سیاست این دوره از جشنواره ابن سینا همانند دوره سوم بر آن است که دانش‌آموزان از طریق آموزش‌ها که به صورت فیلم‌های آموزشی و منابع مکتوب طراحی شده‌اند، آماده حضور در این دوره از جشنواره شوند.

دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا در ارتباط با حوزه بین الملل چهارمین دوره از جشنواره ادامه داد: با توجه به موفقیت‌های کسب شده توسط برگزیدگان دوره قبل و کسب 11 مدال طلا، 4 نقره و 4 برنز از مسابقات و جشنواره‌های مختلف بین المللی در سال 2018 ، بر آن هستیم برگزیدگان این دوره از جشنواره را نیز برای حضور در رقابت‌های بین المللی در کشورهای رومانی، کرواسی و روسیه اعزام کنیم.

دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا گفت: 5200 نفر دانش‌آموز از 31 استان در دوره قبلی جشنواره ابن سینا حضور داشتند، این دوره از جشنواره ابن سینا، دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و تمامی هنرستان‌ها و مدارس را تحت پوشش قرار می‌دهد.

او در پایان با بیان اینکه رقابت در جشنواره ابن سینا ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور است، گفت: ثبت‌نام دوره چهارم جشنواره در دو مرحله صورت می‌گیرد. در مرحله اول که از 21 آبان 1397 آغاز و تا 25 آذر ادامه دارد دانش‌آموزانی که در این مرحله ثبت‌نام خود را تکمیل کنند از تسهیلات ویژه‌ای برای ثبت‌نام بهره مند میشوند. مرحله دوم ثبت نام نیز از 26 آذر آغاز وتا 5 بهمن ماه ادامه می‌یابد. در همین راستا بخش آموزش جشنواره از بهمن سال جاری آغاز شده و در هفته پایانی فروردین 1398 به پایان می‌رسد.این جشنواره همانند دوره‌های قبل در هفته پایانی فروردین 1398با حضور دانش‌آموزان و مدارس و پژوهشسراهای کشور برگزار می‌شود.

لینک خبر: http://www.pana.ir/news/870477 

ادامه مطلب...
 
دانش آموزان عزیز و مسئولین پژوهش گرامی سلام

با توجه به جلسات کارشناسی برگزار شده و تصمیمات شورای سیاست گذاری جشنواره ، چهارمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در 7 محور زیر برگزار خواهد گردید

همچین جشنواره امسال با یک فرایند ویژه ، ثبت نام خود را در دو دوره زمانی به انجام می رساند . در دوره زمانی اول گروه هایی که از آبان ماه لغایت 25 آذر 1397 ثبت نام نمایند تخفیفات ویژه ای دریافت می نمایند و پس از بازه زمانی مذکور ، دوره زمانی دوم ثبت نام آغاز می شود و هزینه های ثبت نام بر اساس جدول زیر بدون لحاظ کردن تخفیف دوره اول تا تاریخ 4 بهمن 1397 ادامه خواهد داشت. 

ادامه مطلب...

اطلاعات تماس

دبیرخانه :

ابتدای خیابان آزادی ، خیابان محمدخانی ، پلاک 161 طبقه سوم

تلفن : 66048553-66048554-021

مجوزها

logo-samandehi