👨‍🎓👩‍🎓 برگزیدگان عزیز چهارمین جشنواره ملی ابن سینا 👨‍🎓👩‍🎓 با سلام و عرض تبریک
به استحضار می رساند عزیزانی که موفق به دریافت گواهینامه و جوایز خود نشده اند صرفا در قالب زیر اطلاعات خود را تا پایان هفته جاری 98/05/09 به شماره  09044226352 تلگرام نمائید.
 👈نام و نام خانوادگی ، استان ، محور ، زیرمحور ، رتبه ، آدرس دقیق ، کدپستی
❌ به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد. ⚠️ لطفا خواهشمند است در این رابطه با دبیرخانه تماس حاصل نفرمائید.
دبیرخانه جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

طلاعیه مهم 🌹🌹🌹🌹 دانش آموزان عزیز و مسئولین گرامی مدارس  🌹🌹🌹🌹
 
اختتاميه چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا و برنامه مرحله دوم استارتاپ های دانش آموزی و المپیاد های علمی به شرح زیر اعلام می گردد:

1- جشن اختتامیه ویژه برگزیدگان همه محورها روز پنجشنبه سوم مرداد ماه راس ساعت 15 الی 19:30 در محل سالن فردوسی دانشگاه تهران  2- مرحله دوم المپیادهای علمی روز پنجشنبه سوم مرداد ماه از ساعت 8:30 (محل دقیق برگزاری برای برگزیدگان مرحله اول پیامک میشود)  3- کارگاه عملی و مسابقه مرحله دوم ماراتون استارتاپ دانش آموزی روز پنجشنبه سوم مرداد ماه از ساعت 8:30 با همکاری شناسا و شتاب‌دهنده بانک پاسارگاد (اطلاعات و جزئیات دقیق تر به گروه های برگزیده اعلام می‌گردد)
http://www.pana.ir/news/926602

لوکیشن دقیق محل برگزاری: گوگل مپ :
https://bit.ly/2M0CAKH
مسیریاب ویز :
https://waze.com/ul/htnke17x8g

 

#اختتامییه_جشنواره_ملی_ابن_سینا
#نفرات_برتر
#جشنواره_سینا

ادامه مطلب...

 

اطلاعیه مهم محور فیلم کوتاه(نتایج و کمپین مردمی)

 

 داوری فیلم ها و انیمیشن های ارسالی به دبیرخانه جشنواره توسط داوران مجرب درحال انجام می باشد. و اسامی برگزیدگان و فیلم ها و انیمیشن های برگزیده  در وب سایت رسمی جشنواره در اوخر تیرماه اعلام می گردد و در مراسم اختتامییه از ایشان تقدیر خواهد شد. کمپین مردمی رای گیری فیلم ها و انیمیشن های منتخب از 10 تیرماه بر بستر تلویزیون اینترنتی ابن سینا آغاز و تا 25 تیرماه ادامه خواهد داشت. "" آیین نامه و اطلاعات تکمیلی این بخش متعاقبا اعلام خواهد شد""
فیلم های برگزیده به مسابقات جهانی رومانی 2020 اعزام خواهند شد.

ادامه مطلب...

 

اطلاعیه مهم مرحله دوم  محور المپیادهای علبمی علوم پایه

 نفرات برگزیده (متوسطه اول - دوم)  محور المپیادهای علمی علوم پایه در یک رقابت علمی آزمونی و عملی در مرحله دوم  با یکدیگر به رقابت می پردازند. فیلم های آموزشی مربوط به مرحله دوم برای نفرات برگزیده در هفته اول تیرماه پست می شود. مرحله دوم المپیاد یک آزمون تئوری و عملی در صبح روز اختتامییه می باشد.
پس از برگزاری ازمون و تعیین 3 نفر برگزیده در المپیاد از ایشان در اختتامییه تقدیر میشود. به همه برگزیدگان مرحله اول المپیادهای علمی علوم پایه تقدیرنامه رسمی جشنواره اهدا می شود.
 نفرات برگزیده مرحله اول مجوز حضور در کالج علمی - پژوهشی روسیه را دارند. "" اطلاعات تکمیلی و زمان برگزاری مرحله دوم  متعاقبا اعلام میگردد.""

ادامه مطلب...

 

اطلاعیه مهم مرحله دوم  محور استارتاپ دانش آموزی / ماراتون محتوای دیجیتال

گروه های برگزیده محور ماراتون استارتاپ دانش آموزی و تیم های برگزیده محور ماراتون محتوای دیجیتال در یک برنامه ویژه (صبح روز اختتامییه) به شتابدهنده trig up بانک پاسارگاد دعوت شده اند.
گروه های برگزیده در یک برنامه یک روزه در کارگاه های تخصصی شرکت کرده و با استارتاپ های واقعی و کسب و کارهای بزرگ دیدار
می کنند.
مرحله دوم محور ماراتون استارتاپ دانش آموزی در محل شتابدهنده trig up  بانک پاسارگاد و با حضور داوران ویژه برگزار خواهد شد.
3 تیم برتر استارتاپی در این مرحله انتخاب و در اختتامییه به همراه تیم های برگزیده محتوای دیجیتال از ایشان تقدیر میگردد.
گروه های برگزیده مرحله اول ماراتون استارتاپ دانش آموزی و نفرات برگزیده ماراتون محتوای دیجیتال از بانک پاسارگاد تقدیر نامه دریافت می نمایند.
"" اطلاعات تکمیلی و زمان برگزاری مرحله دوم و حضور در trig up  متعاقبا اعلام میگردد.""

ادامه مطلب...

 

اطلاعیه مهم محور دستاوردها و اختراعات دانش آموزی(گروه های طلایی و نقره ای)

گروه های برگزیده طلایی در محور دستاوردها و اختراعات می بایست موارد ذیل را آماده کرده  و تا تاریخ 8 تیرماه به آدرس    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.
1- پروپزال معرفی طرح حداکثر 3 صفحه در قالب فایل pdf
2- هر گونه گواهی نامه ثبت و یا تاییدیه علمی طرح
3- فیلم معرفی طرح حداکثر 4 دقیقه (این فیلم می بایست در آپارات آپلود شده و لینک برای ما ارسال گردد) این مستندات توسط داوران مجدد ارزیابی شده و نفرات اول تا سوم انتخاب و در اختتامییه معرفی میگردند.
همه گروه های طلایی و نقره ای تقدیر نامه جشنواره را دریافت میکنند.
به 3 پروژه برتر از نگاه سازمان فنی و حرفه ای اصفهان جایزه ویژه اهدا میشود.(Special Award)

ادامه مطلب...

اختتامییه و اطلاعات تکمیلی جشنواره

برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا
با سلام و عرض احترام
اختتامییه چارمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا و همچنین آئین رونمایی از پوستر پنجمین دوره اوخر تیرماه برگزار میگردد. همچنین مرحله دوم محورهای مختلف صبح روز اختتامیییه برگزار خواهد شد. در اختتامییه جشنواره که با حضور شخصیت های برجسته از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان های حامی دیگر برگزار خواهد شد، از "برگزیدگان در محورهای مختلف " و "مدارس برتر" تقدیر خواهد گردید.
گواهی حضور رابطین پژوهش از طریق نمایندگان استانی جشنواره به ایشان در هفته پایانی تیرماه تقدیم میگردد.  با توجه به تماس های مکرر دانش آموزان در موضوعات مختلف با دبیرخانه شماره تماس های تفکیکی بخش های مختلف جشنواره به شرح زیر به اطلاع می رسد:

1- موضوعات مربوط به دبیرخانه، اختتامییه، مرحله دوم مسابقات و ....  : 02166048553 -  - 02166048554 - 02195119588
2- امور بین الملل جشنواره : 02122617716 - 09981179592 - 02195119588 داخلی 3
3- واحد ثبت اختراعات دانش آموزی 09981179592

ادامه مطلب...با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با تیم مجرب ربواستار به منظور ارائه غذای گرم در روزهای جشنواره دانش آموزان عزیز و مسئولین مدارس نیازی به رزرو غذا در سامانه جشنواره ابن سینا ندارند ، در روزهای جشنواره غذا توسط این مجموعه ارائه می گردد و دانش آموزان و بازدیدکنندگان میتوانند به صورت حضوری سفارش و خرید نمایند.

#جشنواره_ملی_ابن_سینا
#روبو_استار
#سفارش_غذا
#غذای_سالم

ادامه مطلب...

1- نام کاربری و کلمه عبور گروه ها برای سرگروه پیامک شده است ( گروه 2 نفره یک نام کاربری و کلمه عبور دارند.)

2- نام کاربری قبلی فاقد اعتبار می باشد.

3- آزمون آنلاین در روز سه شنبه راس ساعت 18 الی 21 برگزار می گردد.کلیه گروه ها میبایست با نام کاربری و کلمه عبور در این ساعت در سیستم آنلاین باشند.

4- تمرینات از جمعه بر روی سامانه قرار میگیرد و دانش آموزان میبایست این تمرینات را انجام دهند.

5- جلسه پشتیبانی در همین سامانه روزهای دوشنبه و چهارشنبه 9 و 11 اردیبهشت از ساعت 18 الی 20 برگزار می گردد.

6- سامانه داور آنلاین به نشانی : https://quera.ir

 

ادامه مطلب...

🚙 چطور خود را به محل برگزاری جشنواره برسانیم ؟ 1️⃣ خود را به میدان انقلاب برسانید سپس  از شمال میدان وارد کارگر شمالی شده بعد از بزرگراه جلال آل احمد ،  امیرآباد شمالی  ، روبه روی کوی دانشگاه ، پردیس شمالی دانشگاه تهران ( دانشکده تربیت بدنی ) 2️⃣  در صورتی که از مسیریاب های عمومی استفاده می کنید میتوانید با کلیک بر روی لینک های زیر محل برگزاری را مسیریابی کنید.

https://goo.gl/maps/oyoE5fnhnhGnc8ys8
https://waze.com/ul/htnke32mwz
✅  نکات مهم :
1- سعی کنید حداقل 30 دقیقه قبل از زمان تعیین شده در محل حضور داشته باشید.
2-جهت حضور در جشنواره فقط به تاریخ و زمان درج شده بر روی کارت توجه فرمائید.
3-همراه داشتن کارت در تمام طول حضور شما در محل برگزاری الزامی می باشد.
4- محور دستاوردها و اختراعات در هر 2 روز 12 و 13 اردیبهشت ماه برگزار می گردد ، تمام تیم های شرکت کننده میبایست حضور داشته باشند.
5-  تیم های محور فیلم کوتاه نیازی به حضور در این 2 روز را ندارند.

1- جهت درج تیم ابتدا از طریق لینک زیر وارد پروفایل مدرسه شوید:

http://register.ebnesinafestival.ir

ادامه مطلب...

 

2- از منوی سمت راست بر روی مشاهده اطلاعات کلیک کرده سپس افزودن تیم ها را بزنید.

 

ادامه مطلب...

 

3- در این قسمت فقط برای محورهایی میتوانید درج کنید که قبلا درج محور شده اند پس در صورتی که در این قسمت تیمی نمی بینید ابتدا باید محور درج کنید.

 

ادامه مطلب...

 

4- در این قسمت میبایست اطلاعات سرگروه تیم را درج کنید لازم است خاطر نشان کنیم برای درج اعضای گروه پس از درج اطلاعات سرگروه در قسمت انتهایی همین صفحه میبایست عضوها درج گردد.

* مسئولیت هرگونه عدم درج اعضا و یا تیم متوجه مسئولین پژوهش و مدارس ثبت نام کننده می باشد و جشنواره ملی ابن سینا مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد.

 

دانش آموزان عزیز سلام ما (مرکز پژوهش های بین المللی ابن سینا) یه همکاری مشترک با برنامه عصر جدید ( استعدادیابی شبکه 3 ) به کارگردانی جناب آقای علیخانی برقرار کردیم. میخوایم بچه هایی رو که پروژه های خفن علمی انجام دادن یا استعداد های ویژه علمی دارند رو ارزیابی کنیم که پس از تایید بدون ارسال ویدئو میتونند مستقیم در برنامه شرکت کنند و سناریوی اجرا رو با طراحان خوش فکر برنامه طراحی کنند. فقط به این چند تا نکته باید توجه کنید: 1) دستگاه یا کار علمی ( آزمایش و ... ) که انجام می دهید باید امکان نمایش ویژه بر روی استیج برنامه داشته باشه. 2) اگه استعداد ویژه ای دارید که قابلیت نمایش داره مثلا میتونید خیلی سریعتر از کامپیوتر محاسبات ذهنی انجام بدید و یا فکر می کنید استعداد ویژه ای دارید که قابلیت نمایش داره حتما در این برنامه شرکت کنید. در نهایت می بایست یک فایل PDF برای ما ارسال کنید و داخلش خودتون رو معرفی کنید و طرح و ایده و استعدادتون رو توصیح بدید. اطلاعات اتون رو برای ایمیل زیر ارسال کنید.

ادامه مطلب...

 

 

 

🔔 اولین و بزرگ ترین برنامه استعدادیابی تلویزیونی در ایران با نام عصرجدید و با حضور استعدادهای ویژه در زمینه های سرگرمی، هنری و مهارت های ورزشی به زودی به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت. اگر دوست دارید در این برنامه شرکت کنید و استعداد خود را به نمایش بگذارید، باید بدانید که تنها راه پذیرش اولیه، ارسال ویدیو با استانداردهای تعریف شده است.

ضوابط واجدین شرایط شرکت در برنامه:

ادامه مطلب...

  1. حضور خانم ها و آقایان در تمامی رده های سنی آزاد است.
  2. شرکت در این دوره برنامه عصر جدید، منوط به داشتن استعداد و ویژگی خاص، فقط در زمینه مهارت های هنری، ورزشی و سرگرمی، خواهد بود.
  3. لازم است در طراحی اجرای مورد نظر خود به این نکته توجه داشته باشید که امکان اجرا در فضای داخلی استودیو و روی صحنه وجود داشته باشد.
  4. رعایت موازین اخلاقی و شرعی طبق قوانین سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی الزامی است.
  5. حضور شرکت کنندگان در استودیو برنامه (شهر تهران) و مطابق با برنامه زمانبندی گروه برنامه ساز، الزامی است و شرکت کننده موظف است در زمان مقرر در محل تعیین شده حضور داشته باشد.
  6. امکان اجرای نمایش های گروهی، برای افرادی که مهارت گروهی دارند، وجود دارد.

 

 

 

 

به نقل از قائم‌ مقام وزیر آموزش‌وپرورش؛

نرم‌افزار سینا مأمنی مطمئن برای فرهنگیان کشور و خانواده‌ها است
 
ادامه مطلب...
 
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، نرم افزار سینا را مأمن مطمئنی برای فرهنگیان و خانواده ها دانست.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، به نقل از خبرگزاری پانا، امیرعلی نعمت الهی نرم‌افزار سینا را یک مامن مطمئن و امن برای تمام فرهنگیان کشور و خانواده‌ها دانست و اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای اینکه اطلاعات پرسنل آموزش و پرورش در نرم‌افزار سینا حفظ شود، انجام‌شده است و هیچ سواستفاده‌ای از اطلاعات این افراد صورت نمی‌گیرد.

وی  با اشاره به سخنان یکی از نماینده مجلس مبنی بر سوءاستفاده از نرم‌افزار تعاملی سینا و تحمیل هزینه زیاد این نرم‌افزار به آموزش و پرورش، افزود: این نرم‌افزار تحت مدیریت کامل وزارت آموزش‌وپرورش است.

نعمت ‌الهی افزود: این پلتفرم مخفف سامانه یکپارچه نرم‌افزاری آموزش‌وپرورش است که یکی از اقدامات خوب آن آموزش ضمن خدمت به فرهنگیان به شمار می‌رود و فرهنگیان نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای آن ندارند.

وی تصریح کرد: این پلتفرم بر اساس تفاهم‌نامه بین آموزش‌وپرورش و سازمان تبلیغات اسلامی راه‌اندازی شده و مجری این تفاهم‌نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، تمام اطلاعات خانواده‌ها و فرهنگیان با نظارت مراجع ذی‌صلاح در اختیار آموزش‌وپرورش قرار می‌گیرد و آموزش‌وپرورش نیز بر حفظ این اطلاعات نظارت جدی دارد.

رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: حفظ اطلاعات پلتفرم سینا از سوی دستگاه‌های مسئول و به‌ویژه متخصصان فضای سایبری تائید می‌شود.آموزش‌وپرورش صرفاً در حوزه کنترل و تولید محتوا فعالیت دارد که پلتفرم سینا در قالب یک شبکه اجتماعی پویا راه‌اندازی شده است تا بتواند خلأ نیاز به ارتباطات را بین خانواده‌ها، دانش‌آموزان و فرهنگیان رفع کند.

وی افزود: توسعه عدالت آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم از طریق ارائه فعالیت‌های آموزشی صورت می‌گیرد. نرم‌افزار سینا بستری مناسب است که در مواقع اضطراری مانند زلزله که مدارس تعطیل می‌شود، دانش‌آموزان از تحصیل بازنمانند و صرفاً با یک تلفن همراه و تبلت که امکان نصب این نرم‌افزار را داشته باشند، از آموزش‌های لازم بهره ببرند.

نعمت ‌الهی ادامه داد: در بحث آسیب‌های اجتماعی این سامانه توانسته است کارهای خوبی را انجام دهد و این فعالیت‌ها نیز رو به افزایش است. نکته جالب این است که سایر دستگاه‌های اجرایی پیگیر هستند با استفاده از تجربیات آموزش‌وپرورش از راه‌اندازی این نرم‌افزار، این سامانه را برای خود راه‌اندازی کنند.

وی همچنین خواست تا اگر موضوعاتی درباره نرم‌افزار سینا و سوءاستفاده از اطلاعات فرهنگیان وجود دارد، به آموزش‌وپرورش منتقل تا با این موارد برخورد شود.

نعمت‌الهی در پاسخ به این سؤال که چارت جدید ساختار وزارت آموزش‌وپرورش چه زمانی ابلاغ می‌شود گفت: «چارت و نمودار جدید ساختار آموزش‌وپرورش در حال نهایی شدن در آموزش‌وپرورش است که بعد از آن در استان‌ها نیز چارت جدید ساختاری برای اجرا بررسی خواهد شد

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، به نقل از خبرگزاری پانا، امیرعلی نعمت الهی نرم‌افزار سینا را یک مامن مطمئن و امن برای تمام فرهنگیان کشور و خانواده‌ها دانست و اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای اینکه اطلاعات پرسنل آموزش و پرورش در نرم‌افزار سینا حفظ شود، انجام‌شده است و هیچ سواستفاده‌ای از اطلاعات این افراد صورت نمی‌گیرد.

وی  با اشاره به سخنان یکی از نماینده مجلس مبنی بر سوءاستفاده از نرم‌افزار تعاملی سینا و تحمیل هزینه زیاد این نرم‌افزار به آموزش و پرورش، افزود: این نرم‌افزار تحت مدیریت کامل وزارت آموزش‌وپرورش است.

نعمت ‌الهی افزود: این پلتفرم مخفف سامانه یکپارچه نرم‌افزاری آموزش‌وپرورش است که یکی از اقدامات خوب آن آموزش ضمن خدمت به فرهنگیان به شمار می‌رود و فرهنگیان نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای آن ندارند.

وی تصریح کرد: این پلتفرم بر اساس تفاهم‌نامه بین آموزش‌وپرورش و سازمان تبلیغات اسلامی راه‌اندازی شده و مجری این تفاهم‌نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، تمام اطلاعات خانواده‌ها و فرهنگیان با نظارت مراجع ذی‌صلاح در اختیار آموزش‌وپرورش قرار می‌گیرد و آموزش‌وپرورش نیز بر حفظ این اطلاعات نظارت جدی دارد.

رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: حفظ اطلاعات پلتفرم سینا از سوی دستگاه‌های مسئول و به‌ویژه متخصصان فضای سایبری تائید می‌شود.آموزش‌وپرورش صرفاً در حوزه کنترل و تولید محتوا فعالیت دارد که پلتفرم سینا در قالب یک شبکه اجتماعی پویا راه‌اندازی شده است تا بتواند خلأ نیاز به ارتباطات را بین خانواده‌ها، دانش‌آموزان و فرهنگیان رفع کند.

وی افزود: توسعه عدالت آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم از طریق ارائه فعالیت‌های آموزشی صورت می‌گیرد. نرم‌افزار سینا بستری مناسب است که در مواقع اضطراری مانند زلزله که مدارس تعطیل می‌شود، دانش‌آموزان از تحصیل بازنمانند و صرفاً با یک تلفن همراه و تبلت که امکان نصب این نرم‌افزار را داشته باشند، از آموزش‌های لازم بهره ببرند.

نعمت ‌الهی ادامه داد: در بحث آسیب‌های اجتماعی این سامانه توانسته است کارهای خوبی را انجام دهد و این فعالیت‌ها نیز رو به افزایش است. نکته جالب این است که سایر دستگاه‌های اجرایی پیگیر هستند با استفاده از تجربیات آموزش‌وپرورش از راه‌اندازی این نرم‌افزار، این سامانه را برای خود راه‌اندازی کنند.

وی همچنین خواست تا اگر موضوعاتی درباره نرم‌افزار سینا و سوءاستفاده از اطلاعات فرهنگیان وجود دارد، به آموزش‌وپرورش منتقل تا با این موارد برخورد شود.

نعمت‌الهی در پاسخ به این سؤال که چارت جدید ساختار وزارت آموزش‌وپرورش چه زمانی ابلاغ می‌شود گفت: «چارت و نمودار جدید ساختار آموزش‌وپرورش در حال نهایی شدن در آموزش‌وپرورش است که بعد از آن در استان‌ها نیز چارت جدید ساختاری برای اجرا بررسی خواهد شد

لینک خبر : http://bit.ly/2DQ43Jc

 

ثبت نامت توی جشنواره ملی ابن سینا کامل نشده به خاطر حمایت روبیکا از جشنواره میتونی تخفیف برای ثبت نام دریافت کنی.

نیازی به ثبت نام مجدد ندارید روی ثبت نام دانش آموز محور کلیک کنید بعد از کلیک ( کاربر گرامی ، در صورت ناقص ماندن مراحل ثبت نام روی جستجو کلیک نمایید . سپس نام کاربری و رمز ورود را وارد نموده علامت ذره بین را بزنید . سیستم اطلاعات شما را بازیابی می کند و می توانید مراحل ثبت نام را دنبال نمایید . )

در صورتی که نام کاربری و یا کلمه عبورتون رو خاطرتون نیست همین الان با دبیرخانه داخلی 107 در ارتباط باشید ما کمک اتون می کنیم

ادامه مطلب...

 

محور ظرفیت نهایی چهت ثبت نام
المپیادهای علمی علوم پایه 50 تیم در سراسر کشور
اختراعات و دستاوردها 30 تیم در سراسر کشور
سمینارهای علمی درهرگرایش 20 تیم
استارتاپ دانش آموزی 20 تیم در سراسر کشور
برنامه نویسی 12 تیم در سراسر کشور

طرح ویژه روبیکا جهت حمایت ویژه از دانش آموزان و مدیران و مسئولین پژوهش مدارس و پژوهشسراهای سراسر کشور در جشنواره ملی ابن سینا

 

ادامه مطلب...روبیکا یک اپلیکیشن جامع (سوپر اپ) است که برای کاربران فارسی زبان دنیا سرویس های متعدد، متفاوت و جذابی را یکجا گرد هم آورده است تا بتوانند فقط از طریق این اپلیکیشن کاربرپسند، با کیفیت و هوشمند به تمامی آنچه در تلفن همراه خود متصور هستند، دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن با حمایت "توسعه و کسب کار ایرانی "به عموم معرفی و با بهره مندی از تیم خبره استارتاپی و کارشناسان متخصص و متعهد درصدد است بهترین و متنوع ترین خدمات را برای کاربران فراهم آورد.

ماموریت روبیکا، فراهم نمودن پرکاربردترین، ساده ترین، سریع ترین، به صرفه ترین و در عین حال، امن ترین امکانات، خدمات و محتوا منطبق بر قوانین جاری کشور، تنها از طریق یک پلتفرم ساده است. کاربران تنها با یکبار عضویت و با یکبار ورود ‎(log in)‎ می توانند به کلیه خدمات روبیکا دسترسی داشه باشند و به تناسب نیاز خود از آن استفاده کنند. بنابراین روبیکا افتخار ارائه خدمات به طیف گسترده ای از کاربران با سلایق مختلف را داراست.

با توجه به رسالت تعاملی روبیکا، با بهره مندی از تامین کنندگان و سرویس دهندگان متعدد، متنوع و قابل اطمینان، خدمات و محتوای مناسب و مورد نیاز کاربران فراهم می شود. همچنین با توافقی که با اپراتور اول و دوم صورت گرفته ، هزینه ترافیک اینترنت برای کاربران اپلیکیشن روبیکا رایگان می باشد.

اگر میخواهید از همه سرویس های مورد نظرتان یکجا بهره مند شوید، یا حتی اگر در سر، ایده های بزرگ و نوین تجاری می پرورانید، برای موفقیت خود هم اکنون به جمع خانواده بزرگ روبیکا بپیوندید!

 

 

 

 

با دانلود و نصب اپلیکیشن روبیکا، همه دنیایِ شما همراه شماست! با حجم اینترنت رایگان ویژه مشترکین همراه اول و ایرانسل
محور ظرفیت نهایی چهت ثبت نام
المپیادهای علمی علوم پایه 50 تیم در سراسر کشور
اختراعات و دستاوردها 30 تیم در سراسر کشور
سمینارهای علمی درهرگرایش 20 تیم
استارتاپ دانش آموزی 20 تیم در سراسر کشور
برنامه نویسی 12 تیم در سراسر کشور

 

 

ادامه مطلب...

حتما برای اغلب شما اتفاق افتاده که در هنگام انجام یک تراکنش ( اینترنتی ، بانکی ) مانند خرید اینترنتی، خرید از کارت خوان ( POS ) یا کارهایی مثل برداشت پول از ATM یا خرید کارت شارژ پول از حساب تون کم شده باشه ولی خدمت مورد نظر ارائه نشه. یا برای مثال در حین کارت به کارت از حساب مبدا پول برداشت بشه و به حساب مقصد واریز نشه. در این یادداشت سعی میکنیم عمده دلایل ناموفق شدن تراکنش های اینترنتی رو بررسی کنیم.

خب همین ابتدا باید عرض کنم که ” این قصه سَرِ دراز دارد ! ” و ماجرای تراکنش های ناموفق خیلی گسترده تر از اون چیزیه که فکر میکنید!
ابتدا بیایید نگاهی به ساختار انجام یک تراکنش اینترنتی بندازیم. در حالت کلی یک خرید این پروسه رو طی میکنه : ” ارسال درخواست انجام تراکنش به درگاه > هدایت پرداخت کننده وجه به صفحه پرداخت PSP در آدرس Shaparak.ir > انجام یا لغو تراکنش > هدایت به درگاه > هدایت به وب سایت مقصد “

فرض کنید که قصد خرید کالا یا خدماتی رو دارید و بعد از کلی تحقیق و مقایسه وب سایت مدنظر تون رو پیدا میکنید و تصمیم میگیرید محصول مورد نیاز رو بخرید. وب سایت مبدا ( فروشگاه مدنظر شما ) ابتدا درخواستی مبنی بر انجام تراکنش به درگاه پرداخت ارسال میکنه و این درخواست توسط الگوریتم هایی اعتبار سنجی میشه تا از صحت ارسال درخواست اطمینان حاصل بشه.
نکته اول : اگه این درخواست به هر دلیلی ( مثل اختلال در اینترنت ) که این روزها هم بجای اینترنت همش اختلال داریم به درگاه پرداخت نرسه اون درخواست Fail میشه و مشتری شما نمیتونه به صفحه پرداخت برسه.
یه مثال ساده : فرض کنید وب سایت شما خارج از ایران هاست شده، وقتی مشتری شما روی دکمه خرید کلیک میکنه ، وب سایت تون یه درخواست به درگاه پرداخت میفرسته که این درخواست تا بخواد به درگاه پرداخت برسه باید کلی Hub رو از خارج ایران بگذرونه تازه برسه به شبکه زیرساخت کشور. از شبکه زیرساخت هم با وضعیت اسفناکی باید کلی Hub رو رد کنه تا تازه برسه به درگاه پرداخت.
بعد از انجام پرداخت هم باید همین مسیر رو برگرده تا برسه به هاست شما و وب سایت تون پردازش های مورد نیاز رو انجام بده تا خدمات به مشتری ارائه بشه !!

ما تو بخش فنی جشنواره ، با راهکارهای شبکه ای و نرم افزاری مسیر عبور درخواست پرداخت و وریفای تراکنش رو بین خودمون و سوییچ PSP پایدار کردیم. یعنی کافیه که درخواست شما به شبکه پرداخت برسه. از اون به بعد ما نمیذاریم تراکنش ناموفق بشه مگر اینکه پرداخت کننده منصرف بشه و روال رو لغو کنه. کیفیت و چگونگی رسوندن درخواست های انجام تراکنش از وب سایت جشنواره به سوییچ پرداخت PSP در کنترل ما هستش اما از اینجا به بعد تیم فنی ما هم  نمیتونه کنترلی روی مواردی که عرض میشه داشته باشه :
1- کندی سرعت یا اختلال های موجود در اینترنت :
که باعث میشه مشتریان شما نتونن از وب سایت شما به صفحه پرداخت برسن. یا فرض کنید مشتری شما حین پرداخت از ابزارهای تغییر IP استفاده میکنه که این خودش باعث کند شدن روال پرداخت میشه.
همچنین عدم وریفای تراکنش توسط وب سایت شما با شبکه پرداخت باعث ناموفق شدن تراکنش و برگشت وجه میشه.
2- وضعیت سوییچ بانک صادر کننده کارت :
اگر سوییچ بانک صادر کننده کارت ( کارتی که داره با اون خرید میشه ) از شبکه شتاب قطع باشه، طبیعتا درخواست برداشت وجه به بانک عامل نمیرسه و پاسخی دریافت نمیشه.
در این حالت پرداخت کننده باید از کارت بانک دیگه ای استفاده کنه. 3- محدودیت های اعمال شده توسط بانک صادر کننده کارت :
بعضی از بانکها محدودیت هایی در خصوص پرداخت وجه در بستر اینترنت یا USSD دارن و اجازه نمیدن مبالغ کمتر از 5 هزارتومان یا بیشتر از چند میلیون تومان از کارت برداشت بشه. 4- وضعیت سوییچ PSP :
اگر سوییچ PSP مدنظر مشکل یا قطعی داشته باشه هیچ تراکنشی قابل انجام نیست و جز بچه های فنی اون PSP از کسی کاری ساخته نیست. پیشنهاد میکنم در اینجور موارد یک لیوان دم نوش گل گاو زبان میل بفرمایید و به چیزهای مثبت فکر کنید 

5- وضعیت حساب پرداخت کننده وجه :
درصد قابل توجهی از خطاهای پرداخت در صفحه پرداخت اینترنتی مربوط به کافی نبودن موجودی حساب برای پرداخت اون فاکتور یا اشتباه بودن اطلاعات کارت بانکی هستش.

6- عدم آگاهی شخص پرداخت کننده وجه :
جالبه بدونید بخشی از تراکنش هایی که برگشت میخورن مربوط به همین مورد هستش که کاربر بعد از انجام تراکنش، روی دکمه ” تکمیل فرایند خرید ” کلیک نمی کنه و وقتی میبینه تراکنش موفق بوده همونجا صفحه رو میبنده!! این کار نه تنها موجب این میشه که اون شخص به وب سایت تون هدایت نشه، بلکه باعث وریفای نشدن تراکنش هم میشه و وجه تراکنش بعد از 30 دقیقه به حساب مبدا برگشت میخوره!

خوشحال میشم دیدگاه ها و سوالات تون رو در زیر همین مطلب با بخش فنی به اشتراک بذارید.

مهلت ثبت نام در چهارمین جشنواره ملی ابن سینا تا 30 ام بهمن ماه تمدید شد. ادامه مطلب...

 

ادامه مطلب...📣📣📣 توجه مهم 📣📣📣

 

 با توجه به درخواست های مکرر و استقبال دانش آموزان و مدارس و همچنین تاخیر در رسیدن پوستر جشنواره به مدارس سراسر کشور تخفیف ثبت نام در جشنواره تا 3 دی ماه 1397 تمدید می گردد.

🌸با آرزوی موفقیت برای تمام دانش آموزان کشورمان در بزرگترین رویداد دانش آموزی کشور
#جشنواره_ملی_ابن_سینا

 

 

 

 

ادامه مطلب...جناب آقای دکتر گلشن مهرجردی رئیس کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا ، پس از برگزاری موفق سومین دوره و آموزش های علمی و پژوهشی ارائه شده در دوره های قبل ، این دوره از جشنواره نیز با سطح کیفی قابل قبولی در حال برنامه ریزی است.

در همین راستا و با توجه به ارتقاء سطح علمی جشنواره و بهره مندی از شخصیت های علمی با تجربه در حوزه پژوهش های دانش آموزی ، جناب آقای دکتر گلشن مهرجردی به عنوان ریاست کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا منصوب گردید.

امید است با حضور شخصیت های برجسته و با تجربه علمی در برنامه های مختلف جشنواره ، فرصتی در جهت ارتقای سطح علمی دانش آموزان سراسر کشور فراهم گردد.

ادامه مطلب...از برگزیدگان نهایی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا تقدیر به عمل آمد:
دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در پردیس دانشگاه تهران برگزار گردید که منتخبین نهایی این جشنواره امروز توانستند طی مراسمی دیپلم افتخار خود را ازدفتر نمایندگی فدراسیون جهانی در جمهوری اسلامی ایران دریافت نمایند.
این جشنواره ملی با مشارکت 25 استان و باهدف ترویج روحیه و فرهنگ پژوهش در دانش آموزان، آشناسازی دانش آموزان با فضای کسب و کار و روش های کاربردی ساختن علوم مختلف،ارتقاء سواد اقتصادی در دانش آموزان و آشنا ساختن آنها با اقتصاد دانش بنیان، ارتقا علمی دانش آموزان در مدارس سراسر کشور به عنوان نیروهای بالقوه علمی و مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در زمینه تحقیق و پژوهش برگزار گردید.

امید داریم با تلاش و پشتکار فراوان شاهد موفقیت های بیشتر از نوجوانان و جوانان نوآور این مرز و بوم باشیم.

لینک خبر : https://goo.gl/AbKxnd