قوانین و مقررات ماراتون محتوای دیجیتال

 
دوست خلاق من سلام!
حتما تا به حال عبارت محتوای دیجیتال را بارها شنیده ای، یک محصول دیجیتال مثل بازی، اپلیکیشن تلفن همراه، سایت، فیلم، انیمیشن و… که در فضای مجازی گسترش می یابد، ابتدا باید یک ایده ای داشته باشد که سازنده آن توانسته است با یک سناریو مشخص و علمی محتوایی برای آن تولید کند. محصولی موفق است که سناریوی محتوایی آن به گونه ایی باشد که بتواند به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کرده و جذابیت آن، مخاطب را به استفاده از آن محصول ترغیب کند.
تولید یک محصول دیجیتال حاصل استعداد، خلاقیت، همفکری و همکاری یک تیم، شامل نیروهای با استعداد و ایده پرداز و.. می باشد . کار گروهی منجر به یک رقابت جذاب می شود که از اهداف این جشنواره است. در این بخش دانش آموزان در قالب یک تیم و یک نام مشخص برای گروه ایده خود را در سایت جشنواره به صورت فرمت word ثبت می نمایند .
در مرحله بعد برای تیم های تشکیل شده قبل از رویداد جشنواره آموزشی محتوا نویسی ( که به صورت فیلم در همین سایت) منتشر میگردد، در این آموزش مشخص میگردد برای نوشتن یک محتوا اپلیکیشن تلفن همراه، یا محتوای یک وب سایت و.. نیازی به زبان رایانه(ios & android) نمی باشد بلکه فقط علاقه و داشتن یک ایده برای گروه کافیست تا بتوانند یک محتوای مناسب در قالب های مشخص شده بنویسند .
لذا برای دانش آموزان عزیز نمونه ای از یک ایده دانش آموزی و یک محتوا که این محتوا برگرفته از آن ایده اولیه می باشد، بارگذاری می نمائیم.

موضوعات محور ماراتون محتوای دیجیتال: دانش آموزان می توانند در موضوعات زیر ایده های خود را در حوزه محتوای دیجیتال در قالب های سه گانه معرفی شده برای دبیرخانه ارسال نمایند.

۱) کودکان و سرگرمی

۲) سلامت دانش آموزی

۳) خانواده، دانش آموز

۴) معرفی مشاغل

۵) سبک زندگی

۶) کارآفرینی

۷) خلاقیت، علم وفناوری قالب های ارائه ی ایده در جشنواره

دانش آموزان ایده های خود را میبایست در قالب زیر در پروفایل ارسال نمایند: الف) ساخت وب سایت ب) ساخت اپلیکیشن تلفن همراه ج) سناریو نویسی بازی های رایانه ای

مطالب تکمیلی از طریق آئین نامه منتشر می گردد.

برگزیدگان این محور در مراسم اختتامییه تقدیر و به مسابقات جهانی رومانی اعزام میشوند و به همه شرکت کنندگان گواهی بین المللی ارائه میشود.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *