محورهای جشنواره بین المللی ابن سینا

تجربه حضور در کنار بهترین‌های ایران و جهان

جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا با حمایت آموزش و پرورش، معاونت ریاست جمهوری و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی، با برگزاری پنج دوره مسابقات دانش آموزی در محور های مختلف پیش رو در حوزه مسابقات دانش آموزی می باشد؛ برای شناخت هر یک از محور ها می توانید به صفحه اختصاصی آن سر بزنید.

محور ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

یکی از محورهای کاربردی ششمین دوره جشنواره ابن سینا ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی است. در ششمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری در مدرسه کسب و کار ابن سینا برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. تا دانش آموزان ضمن دریافت آموزش های لازم مهارت های مورد نیاز در حوزه کسب و کار را خواهند آموخت.

اطلاعات بیشتر در صفحه اختصاصی محور ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

محور سمینارهای علمی جشنواره بین المللی ابن سینا

یکی از پر رقابت ترین محور های جشنواره این سینا محور سمینار های علمی می باشد. عنوان های علمی که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد فیزیک و نجوم - شیمی- زیست شناسی- علوم اعصاب- ریاضی و کامپیوتر- نانوتکنولوژی - فنی،مهندسی - معماری و شهرسازی- محیط زیست- پژوهش های علوم انسانی و آفرینش ادبی می باشد. در ششمین دوره جشنواره ابن سینا  آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. پیشنیاز حضور در این محور دارابودن یک پروژه علمی می‌باشد.

اطلاعات بیشتر در صفحه اختصاصی محور سمینارهای علمی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

محور ماراتن برنامه‌نویسی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا​

مارتون برنامه نویسی یکی از محورهای جذاب ششمین دوره جشنواره ملی ابن سینا می باشد که در اقدامی جدید برای آن امکان آموزش غیرحضوری  دانش‌آموزان شرکت کننده برنامه ریزی شده است. به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد. دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند.

اطلاعات بیشتر در صفحه اختصاصی محور ماراتون برنامه‌نویسی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

محور دستاوردها و اختراعات جشنواره بین المللی ابن سینا

محور دست آوردها و اختراعات یکی از جذاب ترین محور های جشنواره ابن سینا است که هر سال در سه مقطع دانش آموزی ابتدای، متوسطه اول و متوسط دوم برگزار می گردد. لازم به ذکر است دانش‌ آموزان حین برگزاری جشنواره محتوای آموزشی خود متناسب با محور اختراعات و دست آورد ها را دریافت نموده و پس از آماده سازی دست آورد های خود مورد داوری و ارزیابی قرار خواهد گرفت. پیشنیاز حضور در این محور دارا بودن یک پروژه پژوهشی می‌باشد.

اطلاعات بیشتر در صفحه اختصاصی محور دستاوردها و اختراعات جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

محور ایده پردازی و سخنرانی ترویجی جشنواره بین المللی ابن سینا

یکی از محور های جدیدی که به جشنوارهٔ ابن‌سینا اضافه شده است محور سخنرانی تدریجی یا تد تاک(Ted Talk)می باشد تا هم شرکت‌کنندگان مهارت‌های جدیدی در سخنرانی یاد بگیرند و هم تجربه‌های جدیدی به دست بیاورند. در این بخش دانش‌آموزان به سراغ حوزه‌هایی از علوم می‌روند که به آن‌ها علاقه دارند و به نظرشان در زندگی امروز اهمیت دارد و می‌تواند مسائل و مشکلات آموزشی، اجتماعی، اخلاقی، فکری و ... را حل کند. سپس سعی می‌کنند با بیانی شیوا این موضوعات علمی را بین هم‌سن و سالان خود ترویج کنند

اطلاعات بیشتر در صفحه اختصاصی محور ایده پردازی و سخنرانی ترویجی جشنواره بین‌المللی ابن‌سینا

پخش مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی ابن سینا