در 10 رشته

شیمی ، فیزیک ، زیست و علوم پزشکی ، نانو تکنولوژی ، علوم اعصاب ، ریاضی و کامپیوتر ، علوم انسانی و آفرینش ادبی ، معماری و شهرسازی ، فیزیک و نجوم و محیط زیست

به صورت انفرادی و گروهی و بدون محدودیت در اعضای گروه

ویژه مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت مجزا

همراه با آموزش های تکمیلی ( روش پژوهش ، نگارش مقاله ، ارائه و فن بیان و ..... )

اعزام برگزیدگان در رشته های مختلف به مسابقات بین المللی علوم و اختراعات کره جنوبی و مسابقات جهانی پژوهش های علمی اسپانیا

و کالج علمی - پژوهشی روسیه

 
فیلم معرفی محور سمینارهای علمی
 
پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا در محور سمینارهای علمی در 10 عنوان فیزیک و نجوم - شیمی- زیست شناسی- علوم اعصاب- ریاضی و کامپیوتر- نانوتکنولوژی - فنی،مهندسی - معماری و شهرسازی- محیط زیست- پژوهش های علوم انسانی و آفرینش ادبی برگزار خواهد شد. در پنجمین دوره جشنواره ابن سینا  آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. آموزش های جشنواره امسال بر روی پروفایل هر گروه  و مدارس قرار میگیرد. دانش آموزان با در اختیار داشتن اطلاعات پروفایل خود می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند.
نحوه شرکت در سمینارهای علمی جشنواره ملی ابن سینا : برای شرکت در محورهای سمینارهای علمی دانش‌آموزان باید با ورود به سامانه ثبت نام در جشنواره ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. در این محور برای اعضای گروه محدودیتی وجود ندارد و دانش آموزان می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی در جشنواره ثبت نام کنند. بدیهی است در هنگام نوع پروژه باید با تعداد نفرات تناسب داشته باشد.
 
لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این سمینار برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت جداگانه برگزار می شود و کلیه پایه ها میتوانند در آن شرکت کنند.
 
الف ) فرآیند آموزشی : در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این آموزش ها با هدف مهارت افزایی و آماده سازی دانش آموزان جهت ارائه سمینارهای علمی طراحی و تولید شده اند. در میان برنامه آموزشی فایل های نمونه جهت نگارش مقاله و تهیه پاورپونت در اختیار دانش آموزان قرار داده خواهد شد و دانش آموزان باید در تاریخ های تعیین شده فایلهای خود در سامانه بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است هرگونه تاخیر در بارگذاری فایل ها برای گروه ها امتیاز منفی و در نهایت حذف گروه از سمینار را در پی خواهد داشت.
 
ب) بارگذاری فایل های درخواستی : کلیه گروه ها موظف هستند فایل مقاله و فایل پاورپوینت خود را تا تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد در سامانه بارگذاری نمایند. در صورت هر روز تاخیر در بارگذاری برای گروه ها امتیاز منفی در نظر گرفته خواهد شد. در صورت تاخیر بیش از 5 روز در ارسال هرکدم از فایل ها سامانه بسته خواهد شد و گروه مذکور اجاره شرکت در سمینار را نخواهد داشت.
 
ج) ارائه حضوری : در مرحله حضوری کلیه دانش آموزان شرکت کننده در سمینار طبق برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده در محل برگزاری سمینار حاضر شده و در مدت زمان 7 الی 10 دقیقه به ارائه پروژه خود میپردازند. پس از ارائه زمان 2دقیقه جهت پاسخگویی به پرسشهای مطرح شده از طرف هیات داوران به دانش آموزان مهلت داده می شود. لازم به ذکر است داوری توسط هیات داوران توسط فرم های داوری دقیق و اختصاصی هر رشته انجام می شود.
 
د) جوایز مسابقه: تیم های برتر محورهای مختلف جواز حضور در مسابقات بین المللی را دریافت خواهند نمود. به تیم های برتر هر مقطع در هر محور جایزه نقدی اهدا میشود. به تمامی شرکت کنندگان در سمینار گواهی حضور بین المللی اعطا خواهد شد.
 
 

اطلاعات تماس

دبیرخانه اجرایی جشنواره:

میدان فردوسی ، خیابان شهید موسوی، نبش اعتماد مقدم پلاک 30

تلفن تماس:

021-88827532

09981179592

شبکه های اجتماعی