محور ماراتن کسب و کارهای دانش آموزی جشنواره بین المللی ابن سینا

ویروس کرونا چندوقتی است که مهمان ناخوانده ما شده و ما را از خیلی فعالیت‌های ما انداخته است اما نمی‌توان تا همیشه به خاطر کرونا از زندگی روزمره کنار کشید! ششمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا با تمام مشکلات و سختی‌هایش برگزار خواهد شد. یکی از کاربردی‌ترین شاخه‌ها و محورهای اصلی شرکت در این جشنواره، ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی است.

مخاطب این محور کدام دسته از دانش آموزان هستند؟

دومین تصویر دسته جمعی شرکت کنندگان محور کسب و کار ابن جشنواره بین المللی ابن سینا

محور ماراتن کسب کار دانش آموزی جشنواره چگونه برگزار می شود ؟

بدیهی است با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور، اصل برگزاری این دوره به صورت غیر حضوری خواهد بود؛ چنانچه بر اساس قوانین کشوری، امکان حضور دانش آموزان در محل برگزاری جشنواره بین المللی ابن سینا فراهم شود هر کدام از دانش آموزان با اختیار خود می‌توانند در محل برگزاری این رویداد بین المللی حاضر شوند.

پس از شرکت در این بخش، آموزش‌های لازمِ این مارتن از طریق سایت رسمی جشنواره ابن سینا در دسترس خواهد بود و در پنل کاربری دانش اموزان فعال می‌شود. این ویدیوهای آموزشی با هدف افزایش مهارت‌ها و توانمندسازی شما طراحی شده‌اند. همینطور ممکن است که در اختیارتان قرار می‌گیرد. مهمتری خوراک‌های آموزشی در این محور عبارتند از: 

  • ویدئوی آموزشی آنلاین یا آفلاین تخصصی
  • ویدئوی آموزشی آنلاین یا آفلاین مهارت محور
  • تکالیف دانش‌پژوهی آنلاین یا آفلاین
  • ارزویابی‌های مقطعی تمرین محور فردی یا گروهی

در پایان جشنواره نیز مسابقه‌ی نهایی این محور برگزار خواهد شد.

مسابقه پایانی محور کسب و کار جشنواره بین المللی ابن سینا چگونه برگزار می شود ؟

نحوه برگزاری این مسابقه به صورت دو مرحله‌ای است:

  1. مرحله اول: پس از حضور در بستر برگزاری مسابقه (آنلاین یا حضوری) مستندات خواسته شده را تکمیل و ایده خودتان را برای داوران ارائه می‌دهید. سپس داوران با توجه به مستندات ارائه شده و کیفیت ارائه‌ها تیم‌‌های برتر را انتخاب می‌کنند تا آن‌ها را به مرحله نهایی بدرقه کنند.
  2. مرحله دوم: در مرحله نهایی تیم‌های برگزیده در حضور هیئت داوران و نمایندگان شتاب‌دهنده‌های برتر کشور ایده‌های خودشان را ارائه می‌کنند. 

مراحل بالا مطابق با قوانین کشوری و نظر ستاد ملی کرونا می‌توانند به صورت آنلاین و یا حضوری برگزار بشوند.

امکان صدور گواهی حضور بین المللی در محور ماراتن کسب کار دانش آموزی ابن سینا

هزینه شرکت در این محور

زمان بارگزاری مستندات

تصویر احتتامیه جشنواره ملی ابن سینا

شاید بخواهیدبیشتر بدانید...

برای شرکت در دوره شرکت در دوره آموزشی “محور برنامه نویسی جشنواره بین المللی ابن سینا” کافی است به لینک زیر مراجعه کرده و فرم ثبت‌نام را نکمیل نمایید:

سامانه ثبت نام مدرسه محور

سامانه ثبت نام دانش اموز محور

در صورتی که مدیر، معلم، مسئول پژوهشی و… هستید می توانید از طریق ثبت نام مدرسه محور اقدام به ثبت نام گروه های دانش آموزی خود نمایید و اگر دانش آموز هستید می توانید از گزینه ثبت نام دانش آموز محور استفاده نموده و تیم خود را ثبت نام نمایید.

سامانه ثبت نام مدرسه محور

سامانه ثبت نام دانش اموز محور

به هر یک از دانش آموزان دسترسی های لازم برای استفاده از سیستم lms جشنواره داده خواهد شد و از طریق آن به محتوای آموزشی دوره دسترسی خواهند داشت.